Czy fototapeta to dobry pomysł?

Fototapeta 3DUrządzając swoje wnętrze, czy to salon, kuchnia, sypialnia lub pokój dziecka pamiętajmy o możliwościach aranżacyjnych, jakie daje nam montaż fototapety na ścianie. Dobrze dobrana fototapeta to harmonia w Twoim otoczeniu.

Jaka fototapeta do salonu?

Dobierając fototapetę do salonu, musimy zwrócić uwagę, w jakich kolorach mamy pozostałe ściany, dodatki wystroju wnętrza. Kolor lampy, obrazów, zasłon, mebli i kanapy musi współgrać z kolorystyką tapety. Czasami fototapeta w salonie wygląda dobrze, gdy jest spójna w kolorystyce z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Innym razem, gdy na zasadzie kontrastu zwróci uwagę na ścianę w salonie, czyniąc ją najbardziej zauważalnym elementem pokoju. Dobrze dobrana fototapeta może sprawić, że wskazujemy, gdzie w salonie jest najważniejsze miejsce, na które chcemy zwrócić uwagę.

Jaki motyw wybrać na tapetę do salonu?

Dobierając fototapetę do salonu, wybierajmy motyw, wzór, z którym będziemy czuli się dobrze. Grafika tapety powinna przedstawiać motyw, który spowoduje, że będzie nam się dobrze w salonie odpoczywało. Salon to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Miejsce, gdzie odpoczywamy, przyjmujemy przyjaciół i często spożywamy posiłki w gronie rodzinnym.

A może tapeta 3d?

Często wybieranym motywem fototapet do salonu są tapety 3D.

Grafika 3D powiększa optycznie salon. Sprawia, że staje się większy i przestronniejszy. Zawsze wzbudza zaciekawienie i podziw. Najczęściej wybierane motywy używanymi na fototapety 3D są: elementy geometryczne, tunele, tekstury, światło, schody. Często Fototapety 3D są jednokolorowe, a efekt przestrzenności uzyskuje się poprzez odcienie jednego koloru. Fototapety 3d są bardzo popularne.

Motyw morski na ścianę w salonie

Motyw morski w odcieniach koloru niebieskiego jest idealnym rozwiązaniem do niebanalnego salonu. Wielbiciele wakacji, przygody i ludzie z fantazją często decydują się na grafikę przedstawiająca morskie fale, jachty czy tropikalne wyspy. Salon z fototapetą morską można urządzić, kupując dodatki marynistyczne. Mogą to być miniaturki statków, ster, zasłony czy lampy w stylu morskim. Taki wystrój musi być lekki, jasny i pogodny. Wnętrze z motywem morskim jest bardzo energetyczne, daje nam dużo pozytywnej przestrzeni. Taki wystrój pasuje również do gabinetu miłośnika żeglarstwa.

Fototapeta z mapą miasta do nowoczesnego salonu

Bardzo modnymi ostatnio motywami wybieranymi do nowoczesnych wnętrz są tapety z planami miast.

Do surowych wnętrz z betonem architektonicznym, skandynawskimi meblami lub ascetycznym wystrojem świetnie pasują fototapety z mapami miast. Tapeta z mapą Rzymu, w dzień czy w nocy będzie dobrym wspomnieniem wakacyjnej przygody. Fototapeta z mapą Krakowa wspomnieniem młodzieńczej miłości i okresem studiów. Masz do wyboru tapetę z mapą Katowic, Paryża, Berlina czy Manhattanu. W Fototapety Katowice Toktik.pl możesz zamówić fototapetę z każdej najmniejszej miejscowości, wykonają ją dla Ciebie. Możesz zażyczyć sobie zaznaczenie istotnych punktów na mapie. Będzie to Twoja indywidualna fototapeta, jedyna na świecie. Wyjątkowa, bo na to zasługujesz.