Fototapeta do sypialni Wilk

Urządzamy mieszkanie

Zakup nowego mieszkania, czy domu stawia przed nami zawsze duże wyzwania. Zadajemy sobie pytanie, w jaki stylu urządzić nasze wymarzone M? Odpowiedź nie jest łatwa. Najważniejsze jest odpowiedzenie sobie na pytanie, w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej. Dobrze jest przeglądać różne portale z wyposażeniami wnętrz.

Określ funkcje poszczególnych pomieszczeń!

Rozplanowując naszą życiową przestrzeń, musimy określić i przeznaczyć każdemu domownikowi jego kąt.

Miejsce, którego tylko on będzie gospodarzem, będzie decydował o jego funkcjonalności i wystroju. Miejsce, które będzie dla niego oazą, gdzie będzie czuł się najlepiej.

Pierwszym pomieszczeniem jest strefa wejścia. Powinniśmy zadbać, aby sprawiała wrażenie przestrzeni i była nieprzeładowana. Wiatrołapy, przedpokoje najczęściej są małymi pomieszczeniami. Zadbajmy o właściwe oświetlenie. Powiększenie optyczne tych pomieszczeń uzyskamy poprzez zastosowanie luster na ścianach. Możemy również wybrać meble z lustrami na drzwiach.

Gdy przedpokój jest przestronny i duży to świetnym rozwiązaniem jest montaż fototapety na jednej ze ścian.

Najpopularniejszymi fototapetami w przedpokojach są tapety z motywami lasu. Wielu wybiera bardzo popularny motyw Fototapety Las we mgle

Las we mgle
fototapeta las we mgle

 

Kolory ścian-znacząca sprawa

Dobry wybór kolorów i łączenie ich ze sobą ma kolosalne znaczenie. Jeśli wszytko będzie współgrać ze sobą, to będziemy dobrze, czuli się w pomieszczeniu. Często praktykowane jest, że nie wszystkie ściany są pomalowane w tym samym odcieniu czy nawet kolorze. Za pomocą koloru, czy zamontowanej fototapety możemy wydzielić w salonie, sypiali, czy też pokoju chłopca strefy: odpoczynku, pracy, czy też nauki.

Biel, szarość dobrze współgra z fototapetą

Odcienie bieli i szarości są najbezpieczniejszym kolorem, większość mebli i dodatków pasuje do takich ścian. Wiele osób urządzając mieszkania na wynajem, wybiera takie kolory. Ściany pomalowane na biało sprawiają wrażenie, że mieszkanie jest czyste i schludne. Pamiętać jednak trzeba, aby przełamać tę biel dodatkami. Kolorowymi zasłonami, wyraźnym obiciem kanapy czy też montażem fototapety na jednej ze ścian.

Za pomocą fototapety zaakcentujesz poszczególne miejsce. W pokoju dziecka umieszczając nad biurkiem fototapetę z mapą Świata zaakcentujesz miejsce do nauki.

Montując fototapetę w sypialni, u węzgłowia łóżka uzyskamy świetny efekt podkreślający charakter pokoju.

Fototapety 3D stworzą nam dodatkowy efekt przestrzenności i powiększą nam optycznie pomieszczenie.

Jaki rodzaj fototapety wybrać?

Najbardziej polecanym podłożem, na którym drukuje się fototapety, jest wiynyl na flizelinie. Jeśli fototapeta została wydrukowana w technologii lateksowej, to wydrukowanie jest na winylu sprawia, że jest fototapetą zmywalną.

Wybierajcie sprowadzone drukarnie, w których drukują technologią lateksową. Dobry wydruk na dobrym podłoży będzie Wam służyć przez wiele lat.