Las we mgle

Jakie fototapety są modne?

Co zrobić, aby móc na co dzień oglądać niesamowite widoki gór, lasów, kwiatów i stworzyć wnętrze, w którym z przyjemnością będziemy pracować i odpoczywać.

Żyjemy w czasach nieustającego rozwoju, otaczającym nas bezustannie industrialnym krajobrazie. Mamy pragnienie przebywania wśród zieleni, kwiatów, lasów i gór.

Co polecają architekci wnętrz na rok 2022?

W tym roku również krajobrazy w szczególności fototapety górskie to dominujący trend tego roku.

Bijąca kolejny rok rekordy popularności fototapeta Las we mgle świetnie komponuje się z nowoczesnymi surowymi wnętrzami. Motyw krajobrazu górskiego jest na tule uniwersalny, że pasuje do większości pomieszczeń: salonu, sypialni, przedpokoju, pokoju hotelowego czy nawet biura.
Czasy, gdy fototapety kojarzyły się z kiczem, dawno już minęły. Teraz fototapety to absolutny hit wnętrzarskich rozwiązań.

Aby zaprezentować pełne piękno górskich pejzaży, wielu projektantów wnętrz świadomie rezygnuje ze zbędnych dodatków i upiększeń. Firany zastępuje się roletami lub żaluzjami rzymskimi. Klienci najczęściej wybierają fototapety z pejzażami górskimi pokryte lasami i spowite tajemniczą mgłą. Dodatkowym atutem fototapet leśnych jest kolorystyka. Kolory, dla których inspiracją są barwy natury, są bardzo modne. Beże, brązy, odcienie zieleni i szarości zawsze będą się dobrze komponować w każdym wnętrzu, z każdymi meblami.

Widoki ośnieżonych gór współgrają z nowoczesnymi, ascetycznie urządzonymi wnętrzami w stylu IKEA. Fototapety z motywami roślinnymi nadają pomieszczeniu świeżości, energii i wyjątkowości.

Do salonów urządzonych na bogato świetnie będą pasować surowe, zimne szyty gór. Tonacje monochromatyczne, wręcz czarnobiałe lub w kolorze sepii. Zasada jest prosta, jeśli salon, pokój jest urządzony z przepychem, ma mnóstwo dodatków i detali to na zamontowana tapeta powinna być stonowana lub w jednym pastelowym kolorze , być może w sepii. Wszystko zależy jaki kolor wystroju jest dominujący. Szarość będzie pasować do wszystkiego. We wnętrzach surowych fototapeta dla kontrastu powinna być kolorowa. Może też być w jednym kolorze, ale „mocnym”. Ma przykuwać uwagę, być najbardziej rzucającym się elementem wystroju wnętrza.

Jaka fototapeta w łazience?

Kupując fototapetę do łazienki bardzo ważne jest na jaki materiale jest ona wydrukowana i w jakiej technologii. Do łazienki możemy wybrać fototapetę winylową lub samoprzylepną. Fototapeta samoprzylepna powinna dodatkowo być laminowana. Warto wybierać drukarnie drukujące fototapety w technologii HP Latex.

Trendy wnętrzarskie zalecają wybierać fototapety z motywami roślinnymi i krajobrazami. Takie obrazy na ścianie i dodatkowo szum płynącej wody lub kąpiel w pianie spotęgują relaks i odpoczynek osób korzystających z łazienki.

Fototapeta w kuchni

Fototapetę w kuchni należy dobrać tak, aby harmonizowała z pozostałymi kolorami ścian i kolorem mebli.

Modne w kuchni są grafiki abstrakcyjne i bardzo kolorowe. W kuchni zastosowanie ma też tapeta zamontowana między blatem a wiszącymi szafkami. Laminowana tapeta doskonale ochroni ścianę przed zachapaniem. Łatwo jest ją umyć.

Fototapety to modny dodatek do wystroju każdego wnętrza.