Jak stworzyć przyjemne wnętrze?

Urządzasz dom i fantazjujesz, aby był on przytulny, uroczy i zapewniał Ci wygodę jakiej potrzebujesz? Jak sprawić, aby nastrój salonu czy sypialni uspokajał i tworzył otoczenie, w którym najlepiej odpoczywa się po całym dniu pracy i nauki? W tym tekście przedstawimy Ci garść wskazówek, jak możesz osiągnąć efekt przytulności we wnętrzu Twojego domu! Zaczynajmy!

Zadbaj o odpowiednią barwę!

Dla każdego z nas całkiem odmienne znaczenie ma wyraz przytulny. Dla jednej osoby będzie to dom urządzony w nowoczesnym stylu, dla kogoś innego przytulność domu skojarzy się z wnętrzami w stylu skandynawskim. Jedną z metod na stworzenie przytulnego pomieszczenia jest dobór właściwego koloru mebli oraz tapet, zdobiących ściany naszego salonu czy sypialni. Barwy naprawdę mogą odmienić wnętrze! Wybierając fototapetę do pokoju dziennego, kuchni, przedpokoju czy też sypialni skoncentruj się na jasnych barwach. Niech dominują tu odcienie brązu, bieli oraz szarości. Tapety o takich stonowanych kolorach, stworzą idealną bazę do aranżacji przytulnego, zrównoważonego, a zarazem wykwintnego pomieszczenia. Jasne kolory mogą również ładnie powiększać wnętrze. To na pewno będzie korzyścią w mniejszych i średnich domach. Natomiast w większych objętościowo pomieszczeniach, które wydają się proste i chłodne, ciemniejszą barwą fototapet lub ozdobnym printem możemy optycznie zmniejszyć ich wielkość. To działanie sprawi, że wnętrze chodź duże, stanie się przytulne i „ocieplone” kolorem.

Postaw na modny wzór!

Czy wiesz, że motywy i modne printy na tapetach i fototapetach TokTik również są świetnym pomysłem na stworzenie przytulnego mieszkania? Jeśli Twój dom posiada wysokie ściany, możesz optyczne je zniżyć. Jak? Poprzez położenie na wszystkich ścianach tapety w poziome pasy w wybranych przez siebie barwach lub umieszczając fototapetę tylko w ¾ wysokości ściany, natomiast dolny jej fragment, pokrywając białą tapetą i oddzielając te dwie części ozdobną listwą. Jeśli Twoje pomieszczenie nie jest za duże, nie znaczy to, że nie możesz użyć fototapet w printy! We wnętrzach o mniejszym metrażu umieść tapetę z motywem tylko na jednej, najbardziej charakterystycznej ścianie. Ta operacja nie zmniejszy optycznie wielkości pokoju i będzie wspaniałym dodatkiem dekoracyjnym, który podkreśli przytulność wybranego wnętrza. W sklepie TokTik możesz wybrać tapety z motywem roślinnym, zwierzęcym, motywem geometrycznym, który będzie prezentował się doskonale w większych wnętrzach, tapety i fototapety z delikatnym motywem kwiatowym, tapety w pastelowe barwy oraz mniejsze printy.

Pomyśl o przestrzeni Twojego domu!

Przy doborze tapety i w zamyśle mając chęć stworzenia przytulnego obszaru, który sprzyjać będzie codziennemu relaksowi i odpoczynkowi, pamiętaj, aby spojrzeć na przestrzeń swojego domu jako całości. Kochasz klimat wnętrz w stylu skandynawskim? Wykreuj dla siebie taką przestrzeń! Dobierz dodatki, zadbaj o podstawę, jaką będą tapety w tym stylu, dopasuj meble i rozkoszuj się przytulnym i pięknym mieszkaniem!

Znajdź wymarzoną tapetę, fototapetę lub fotoobraz do swojego domu i stwórz wnętrze, które zachwyci każdego! Zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu toktik.pl!

TokTik drukuje ekologiczna technologią HP Latex na certyfikowanych materiałach.