Ekonomiczne ogrzewanie za pomocą pompy ciepła

Nawet w temperaturach spadających do -20 stopni pompa ciepła pobiera wystarczającą ilość energii z powietrza, aby ogrzać dom. Proces i zastosowana technologia są uważane za szczególnie przyjazne dla środowiska i efektywne kosztowo. Jakie korzyści niesie wykorzystanie pompy ciepła i fotowoltaiki?

Oszczędność kosztów instalacji

Powietrzna pompa ciepła jest szczególnie korzystna w zakupie w porównaniu z innymi systemami grzewczymi i wiąże się z mniejszym nakładem pracy podczas instalacji i planowania. Nie ma konieczności magazynowania paliwa, a ponieważ nie ma spalania, to nie ma też potrzeby budowania komina. Ze względu na niewielką przestrzeń powietrzne pompy ciepła, w których generator ciepła i podgrzewacz wody są zintegrowane w jednym urządzeniu, zajmują tylko około pół metra kwadratowego. Powietrzna pompa ciepła jest dostępna w trzech różnych wersjach – w wersji wewnętrznej, na zewnątrz lub w wersji split, która stanowi połączenie dwóch pozostałych modeli. Wysokiej jakości urządzenia zapewniają niski poziom hałasu dzięki sprężarkom i wentylatorom o regulowanej prędkości obrotowej.

Tanie ogrzewanie – darmowe źródło energii

Powietrzne pompy ciepła pobierają około trzy czwarte energii z powietrza. Powietrze jest całkowicie bezpłatne i dostępne bez żadnej szkodliwej ingerencji w naturę. Pozostałe 25% wymaganej energii przypada na energię elektryczną potrzebną do działania pompy ciepła. W połączeniu z odnawialnymi źródłami energii, na przykład z instalacją fotowoltaiczną, powietrzna pompa ciepła działa całkowicie bez emisji szkodliwych substancji do środowiska. Dodatkowo za pomocą pompy ciepła można magazynować nadwyżkę energii z instalacji fotowoltaicznej, co daje duże poczucie bezpieczeństwa. Dostępne są też inteligentne regulatory wyposażone w różne, wstępnie zdefiniowane programy, które uwzględniają prognozę pogody. Temperatury ogrzewania są dostosowywane do aktualnych warunków, dzięki czemu w cieplejsze dni zużycie energii jest znacznie niższe.

Pompy ciepła i fotowoltaika – duet doskonały

Powietrzna pompa ciepła i fotowoltaika są coraz częściej stosowane ze względów ekonomicznych, zwłaszcza w dobrze izolowanych budynkach. Wielu właścicieli domów decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż dzięki temu można mieć tanie ogrzewanie. Kupując powietrzną pompę ciepła, należy zwrócić uwagę na najwyższą jakość i najwyższy standard techniczny. Wybierając pompę ciepła i fotowoltaikę, można cieszyć się niskimi kosztami ogrzewania. Dodatkowo jest to ekologiczne rozwiązanie, przyjazne środowisku.