Druk Cyfrowy- jakość nie do pobicia

Dotychczas druk cyfrowy był przez wielu wydawców, klientów drukarni i nawet kardy zarządzające dużych drukarni offsetowych, traktowany z przymrużeniem oka. Dotychczas jakość druku cyfrowego ustępowała drukowi offsetowemu. Dzięki nowoczesnym i nowatorskim rozwiązaniom druk cyfrowy stał się znaczącym graczem na rynku poligraficznym.

Pasowanie druku cyfrowego

Dotychczas jakość druku cyfrowego miała wiele do życzenia. Druki na arkuszu drukarskim często „pływały”, nie trzymały marki. Sprawiało to ogromne trudności w kolejnych procesach technologicznych. Położenie lakieru UV wybiórczego było możliwe tylko w sytuacji niezbyt wymagającego pasowania. Brak pasowania uniemożliwiał wykonywanie lakieru wybiórczego na wysoko jakościowych drukach: katalogów, folderów, ulotek i wizytówek.

Po przejściu arkusza przez piec w drukarce cyfrowej, w której temperatura utrwalania obrazu dochodziła nawet do 170 stopni Celsjusza, wydruk nie był prosty. W zależności od jakości papieru użytego do druku następowało kurczenie arkusza. Najczęściej linie cięcia nie były w tej samej odległości od brzegu arkusza.

Stwarzało to wiele trudności w procesach introligatorskich. Przycięcie wizytówek na ze skosowanym papierze było nie lada wyczynem. Idealnie przycięcie pierwszego arkusz nie gwarantowało, że cały nakład będzie dobrze przycięty.

 

Nowoczesne drukarnie cyfrowe bez problemu z pasowaniem

Na świecie jest dwóch potężnych graczy, produkujący drukarki do profesjonalnego, nakładowego druk cyfrowego. Liderem od wielu lat jest Xerox, za nim nie daleko plasuje się HP ze swoim sztandarowym modelem Indygo. Za peletonem dleko są inni producenci.

Nowoczesne rozwiązania Xeroksa powodują, że arkusze mają idealny paser. Odległość linii cięcia do brzegu papieru jest taka sama w całym nakładzie. I to nawet dla papierów o niskich gramaturach.

Pasowanie obu stron arkusza jest doskonałe. Wydruk automatycznie wyśrodkowuje się na arkuszu papieru. I wszystko to odbywa się automatycznie. Wyeliminowano żmudne pasowanie, które zależne było od umiejętności operatora.

W nowoczesnym druku cyfrowym arkusz wychodzący z maszyny do druku wychodzi prosty.

Nie ma „łódek”. Automaty foliujące i lakierujące bez problemu i bez zacięć pracują z arkuszami druku cyfrowego. Od teraz druk cyfrowy folderu z folią i lakierem wybiórczym nie stanowi problemu.

Drukarnia Cyfrowa Skankolor.pl Katowice liderem nowoczesnego druku cyfrowego

Drukarnia cyfrowa z Katowic Skankolor.pl zawsze stawiała na jakości i nowoczesność.

Doskonały, nowoczesny park maszynowy zostanie niedługo wzbogacony o nową drukarkę cyfrową Xeroxa Versant 4100. Będzie to 4 instalacja tej nowoczesnej maszyny w Polsce.

Z powodzeniem będzie tu można wydrukować parce nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Drukarnia cyfrowa Skankolor oprócz druku cyfrowego arkuszowego drukuje również duże formaty na drukarce HP latex. Oprócz plakatów, naklejek drukują również fototapety.

Na uruchomionym portalu z fototapetami TokTik.pl znajdziecie ich autorskie kolekcje fototapet.

Życzymy im powodzenia i konsekwencji w prowadzaniu nowoczesnych zmian na cyfrowym rynku drukarskim.